BRAVO DAMIRE: Spektakularna pobjeda Džumhura za treće kolo Australian Opena

Džumhur čeka Nadala u trećemv kolu

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur plasirao se u treće kolo Australian Opena.

Džumhur je sa 3:1 u setovima savladao australskog tenisera Johna Millmana rezultatom 7:5, 3:6, 6:4, 6:1 nakon dva sata i 40 minuta igre.

Damir je imao šest as udaraca, dosta dobar procenat osvojenih poena na prvi (67%) i drugi servis (56%), kao i odličnu konverzaciju brejk lopti na servis Millmana (7/8).

Nakon što je u prvom setu rano došao do brejka prednosti, Džumhur je istu izgubio sredinom seta kada je Millman poravnao na 3:3, a potom i poveo sa 4:3. Ipak, Džumhur ostaje fokusiran te u 11. gemu pravi novi brejk, a onda uspijeva odservirati za set i vodstvo od 1:0.

Drugi set Damir također počinje brejkom i vodstvom od 2:0, a nakon što u petom gemu nije iskoristio tri vezane šanse za dupli brejk, Millman se gem nakon toga vraća u set oduzevši Damiru servis. U nastavku seta Millman pravi još jedan brejk i dobija drugi set rezultatm 6:3.

Treći set Millman otvara bolje i započinje ga brejkom, no Džumhur automatski odgovara ribrejkom i od tada do kraja meča je bio mnogo bolji igrač na terenu. U šestom gemu trećeg seta je imao brejk priliku koju nije iskoristio, ali ono što tada nije uspio, jeste u samoj završnici kada pravi ključni brejk koji mu donosi treći set rezultatom 6:4 i vodstvo od 2:1.

Nakon toga, Džumhur u četvrti set ulazi furiozno, dobija ga sa 6:1 nakon samo pola sata igre, što mu donosi plasman u treće kolo i izvjestan susret sa Rafaelom Nadalom.

Mirza Bašić je fenomenalnom partijom stigao do titule u Sofiji i svog prvog ATP trofeja.

Mirzi Bašiću će protekla sedmicu u Sofiji zauvijek ostati u najboljem sjećanju.