Britanikët e quajtën "i pasuri shqiptar", djali miliarder reagon dhe shtang me deklaratën e tij


Është ende e paqartë se pse mediat britanike thuajse çdo muaj publikojnë nga një artikull duke etiketuar pasurinë e fëmijëve shqiptarë.


Mbase e ka një shpjegim, sepse jo vetëm për fëmijët e pasur, por mediat britanike shkruajnë edhe për emigrantët ilegalë shqiptarë që arrijnë të hyjnë në Angli në forma të ndryshme.

E gjitha kjo mund të ndodhë për të bërë një propagandë kundër emigrantëve shqiptarë, pasi Britania ka “shtrënguar dhëmbët” fort në politikën kundër emigrantëve që pas fillimit të procesit për daljen nga BE-ja.

Megjithatë, në përpjekje për të publikuar sa më shumë ekstreme të pasurisë së fëmijëve shqiptarë, “Daily Mail” ka dal blof në një prej fotove të publikuara.Në vaskë shihet një i ri plot tatuazhe, shampanjë, orë, unaza, varëse dhe i zhytur në dollarë.


Nga “Daily Mail” ai është përshkruar si shqiptar, por prisni.Ai është një “bob” nga Azia, i cili në Instagram mban emrin “Jingates” dhe ka një reagim për median britanike.

Jingates shkruan:

Kjo foto qarkulloi gjithandej dhe shkruhej se unë jam një fëmijë i pasur shqiptar. Jam nga Azia dhe s’kam asgjë kundër shqiptarëve, thjesht shkruajini gjërat siç duhet.”

Epo, komentet bëjini vetë...


57-vjeçari David Allen Turpin dhe bashkëshortja e tij 49-vjeçare, Louise Anna Turpin, janë arrestuar


Një këngëtar shqiptar është arrestuar ditën e djeshme në prag të një koncerti në Itali. Në pranga ka rënë Ëngjëll Krifa,


Policia bashkiake, e veçanërisht ajo e Tiranës, vijon raprezaljen e saj me të gjithë të pafuqishmit e kryeqytetit, të cilët dalin

Comments